Kupiliśmy już meble kuchenne oraz sprzęt agd do nowego mieszkania, a teraz czas zastanowić się nad wyborem istotnych dla każdego pasjonata dobrej kuchni akcesoriów kuchennych. Aby tego dokonać, warto odwiedzić sklep, który oferuje ekskluzywny sprzęt AGD, by do wymarzonej kuchni dokupić wyposażenie, które nie tylko będzie cieszyło oko, ale okaże się praktyczne i trwałe w użytkowaniu. Na pociechę dodajmy, że wybór tego typu sprzętu jest obecnie bajeczny.

Garnek na lata
Bez względu na to, czy posiadamy płytę elektryczną, indukcyjną czy tradycyjną kuchenkę gazową, najważniejszym elementem dobrej kuchni są odpowiednie garnki do przyrządzania potraw. Tu niezastąpione okazują się garnki żeliwne, które mają tę przewagę nad garnkami teflonowymi, że są bardziej trwałe i zdrowsze. Dobry garnek żeliwny właściwie pielęgnowany może być nam pomocny kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Oferta firm specjalizujących się w wytwarzaniu tych garnków jest szeroki, wiele garnków ma uchwyty przystosowane do używania ich w piekarniku oraz nienagrzewające się (taką pokrywkę możemy chwycić bez rękawicy) oraz wewnętrzną warstwę adhezyjną, odporną na uszkodzenia. Garnki żeliwne są dobre również do mycia w zmywarkach, gdyż zazwyczaj wyprodukowane są ze stali nierdzewnej. Kupując garnek do płyty indukcyjnej, musimy to zakomunikować sprzedawcy, bo muszą być one ferromagnetyczne. W podgrzewaniu wody nieodzowne są czajniki, zarówno te typowe, ze stali nierdzewnej z gwizdkiem, jak i elektryczne.

Arsenał nożownika
Żaden fan gotowania nie wyobraża sobie przyrządzania potraw bez ostrych i poręcznych noży. Od razu warto kupić cały ich zestaw, bo nie ma noża uniwersalnego, który byłby stworzony do krojenia wszystkich składników dania. Zestaw podstawowy liczy ok. 5 sztuk, a rozszerzony nawet 20, lecz zakładamy, że mając 5-7 noży damy sobie już podczas krojenia radę. Wybierajmy noże ze stali nierdzewnej, najlepiej razem ze stojakiem lub blokiem, który jest bardzo praktyczny, bo łatwo sięgnąć po nóż podczas krojenia składników potrawy. Zaopatrzmy się przy okazji wdobrą deskę i ostrzałkę. Sklep z ekskluzywnym AGD najłatwiej wyszukać w Sieci, wpisując w w Google np. frazę: noże garnki żeliwne. Wiele salonów ma swoje odpowiedniki w Internecie i to tylko od nas zależy, czy wolimy zakup online, czy preferujemy chwycić nasze akcesoria kuchenne do ręki i ocenić ich jakość i design.